Üniversitede Yaşam

Sosyal ve Kültürel Etkinlikler

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde eğitim öğretim ve bilimsel araştırmaların yanısıra kültürel ve sosyal etkinliklere de gerekli önem verilmektedir. Bu bağlamda İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde seminer, panel, sempozyumlar ve bilimsel tartışmaların yanısıra çeşitli sergi ve konserler, tiyatro, dans gösterileri gibi etkinlikler gerçekleştirilmektedir.
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğrenciler, hazırladıkları sempozyum, konferans ve söyleşiler ile kendilerini ifade etme şansı bulmaktadır.
 
Kurucu Vakfımız'ın Kandilli Cemile Sultan Korusu Sosyal Tesisleri 'nde, öğrencilerin günlük yaşamlarına renk katacak tenis kortları, basketbol sahaları ve yüzme havuzları mevcuttur. Öğrencilerimiz, tesislerin mevcut geniş kapasiteli kafeterya ve restoranlarından hizmet alabilmektedirler. Üniversitemiz bünyesinde yapılan şenlikler dışında, spor ve kültür kulüplerimiz üniversiteler arası şenliklere de katılmaktadır.

Sağlık Hizmetleri


Üniversitemiz Sağlık Merkezleri Sütlüce ve Küçükyalı olmak üzere iki bölümden oluşmakta olup acil müdahale odası, poliklinik hizmetleri, 4 yataklı revir ve biyokimya laboratuarımız mevcuttur. Merkezlerimizde yarı zamanlı 1 doktor ve tam zamanlı 1 hemşire görev yapmaktadır.

Merkez ve bağlı birimlerinde hastane şartları gerektirmeyen tüm müdahale ve bakımlar uygulanmakta, hastane şartları gerektiren durumlarda ise acil yaklaşım uygulandıktan sonra hastanın tam donanımlı en yakın kuruluşa emin bir şekilde sevki sağlanmaktadır.

Merkezlerimizde ayrıca öğrencilerimize ve çalışanlarımıza bulaşıcı hastalıklar ve toplum sağlığı konularında eğitim verilerek sağlık danışmanlığı yapılmaktadır.